Stomatologiczna pracownia rentgenowska - usługi

Zdjęcia wewnątrzustne

rentgen zębów
Zdjęcie wewnątrzustne, inaczej zwane punktowym, najczęściej obejmuje od 1 do 4 zębów sąsiadujących ze sobą. Zdjęcia wewnątrzustne dzielą się na poszczególne rodzaje:
- zdjęcia przylegające (zdjęcia zębów i okolic bezzębnych, na których wyraźnie zaobserwować można poszczególne zęby i korzenie oraz m.in. torbiele, zęby zatrzymane, zęby nadliczbowe, zmiany okołowierzchołkowe zębów).
- zdjęcia zgryzowe w projekcji izometrycznej oraz w projekcji osiowej (na tego typu zdjęciach wyraźnie uwidaczniają sie powierzchnie zgryzowe zębów oraz brzegi sieczne zębów, bardzo przydatne w celu stwierdzenia m.in. obecności i pozycji zębów niewidocznych, wady zgryzu, zmian
w obrębie podniebienia i jamy ustnej)

Wskazanie do badania: zmiany okołowierzchołkowe zębów, pozostawione korzenie, zęby nadliczbowe, zatrzymane, torbiele, zmiany nowotworowe.

Wykonanie zdjęcia wewnątrzustnego jest dla pacjenta bezbolesnym, nieuciążliwym i bezpiecznym badaniem.

Zdjęcia pantomograficzne

rtg zębów
Zdjęcie pantomograficzne zębów nazywane inaczej zdjęciem panoramicznym w diagnostyce radiologii stomatologicznej stanowi podstawowe badanie RTG i jest szczególnie przydatne dla oceny stanu zębów i przyzębia pacjenta. Badanie to pozwala na zaobserwowanie stopnia mineralizacji oraz uwidocznienie wszystkich zębów jednocześnie uwzględniając przy tym kierunek wyrzynania się zębów, nieprawidłowości w budowie korzeni, umiejscowienie zębów zatrzymanych,
a także otaczające je tkanki (tkankę kostną wyrostków zębodołowych, zatoki szczękowe, wyrostki żuchwy).
Ze względu na kompleksowe obrazowanie uzębienia i dokładną ocenę stanu przyzębia zdjęcia panoramiczne zębów umożliwiają natychmiastową diagnozę.

Wskazania do badania pantomograficznego: zmiany próchnicze, nieprawidłowości w obrębie trzonu i gałęzi żuchwy, zobrazowanie budowy korzeni zębowych, umiejscowienia zębów zatrzymanych, torbiele, planowanie implantacji, protetyki.

Wykonanie zdjęcia pantomograficznego jest dla pacjenta bezbolesnym, nieuciążliwym i bezpiecznym badaniem.

Zdjęcia obrazowania specjalnego

prześwietlenie zębów
Zdjęcia obrazowania specjalnego to między innymi zdjęcie:
- stawów skroniowo-żuchwowych, które jest bardzo przydatne jako dodatkowe badanie w chirurgii stomatologicznej, a także w protetyce i ortodoncji,
- zatok szczękowych, dzięki któremu można zaobserwować zmiany patologiczne, jak również wyeliminować przyczynę bólów zebów (częstym powodem jest stan zapalny zatok).

Wykonanie zdjęcia obrazowania specjalnego jest dla pacjenta bezbolesnym, nieuciążliwym
i bezpiecznym badaniem.

Zdjęcia cefalometryczne

zdjęcia cefalometryczne
Zdjęcie cefalometryczne stosowane jest w badaniach czaszki i kości twarzy, mających na celu wykrycie różnego rodzaju urazów, chorób i nieprawidłowości rozwojowych pacjenta. Zdjęcie cefalometryczne pozwala na zobrazowanie tkanek miękkich twarzy, zatok przynosowych oraz podniebiennych twardych. W ortodoncji wykorzystywane jest do oceny wzrostu twarzy, a w chirurgii
i protetyce w celu udokumentowania stanu przed i po leczeniu.

Wskazania do badania cefalometrycznego: rozpoznanie wad zgryzu, przygotowanie do leczenia.

Wykonanie zdjęcia cefalometrycznego jest dla pacjenta bezbolesnym, nieuciążliwym i bezpiecznym badaniem.

  • KONTAKT
  • Rentgen Stomatologiczny
  • Foto Dent
  • ul. Reymonta 45, II piętro
  • 45-057 Opole
  • (naprzeciw prokuratury - obok gimnazjum)
  • tel./fax +48 77 544 39 84
  • tel.kom. +48 609 979 131
  • tel.kom. +48 602 124 588